Сухий акваріум - акваріум для ледачих або романтика пустелі
2013-04-06 | Автор : Яніна Синенко | Рубрика : Ідеї декоруСухий акваріум в наскрізній ніші, дизайн інтер'єруІдея зробити в стіні наскрізну нішу і розташувати там сухий акваріум виникла в нас, коли ми працювали над дизайном інтер'єру квартири по вул.Урлівській. Таким чином ми вбивали одразу кілька зайців: по-перше, звичайно, в нас з'являвся незвичний арт-об'єкт, причому одразу в двох приміщеннях - вітальні та коридорі. В останньому, до речі, з'являлося бонусом зорове збільшення простору і додаткове підсвітлення.

Сухий акваріум - просто знахідка для декоратора. Він ефектний, нескладний у створенні, не потребує особливого догляду від хазяїв, композицію в ньому за бажанням можна змінювати, не тільки пересипаючи заново пісок, але й просто змінюючи освітлення, наприклад, можна застосувати кольорове діодне підсвітлення чи фільтри.

Сухий акваріум, підбір матеріалівТож замовникам прийшлася до вподоби наша ідея, і ми почали шукати виконавців, розмірковуючи, що акваріуми повинні виготовляти акваріумісти. Однак вони погоджувалися лише зробити сам акваріум, відмовляючись від декорування мовляв, це не їхній профіль. Проблема ще <ускладнювалася відсутністю на той момент (а це був 2010 рік) інформації по сухим акваріумам чи, як їх ще називають , "насипушкам". Зараз на подібний запит в гуглі вийде безліч посилань на цю тему, а тоді всі наші пошуки зійшлися на відео про араба, що малює картини кольоровим піском. Але основну ідею ми вхопили: підібрати декілька видів піску, різного за кольором і фактурою, але, щоб гарно поєднувався поміж собою, продумати композицію, спробувати розрахувати необхідну кількість матеріалів.

Насипушка, малювання кольоровим піскомАкваріум за потрібними розмірами нам все ж таки виготовили. Ми закупили пісок і провели освітлення в ніші. Щоб не ризикувати, вирішили збирати акваріум прямо на місці (хоча пісок ми підібрали досить грубодисперсний, утрамбувався він щільно, і композиція получилася достатньо стабільна).

До речі, наповнювати акваріум піском виявилося доволі приємним задоволенням. Бажаєте порадувати себе чи дітей - влаштуйте собі таке дозвілля, не пошкодуєте! Донька замовників приймала безпосередню участь в процесі. А замовниця настільки перейнялася ідеєю, що потім сама наповнила великі скляні вази піском, що залишився, і декорувала ними вітальню.

За нашим задумом у підсумку акваріум повинен був виглядати як декоративне тривимірне панно, маленький клаптик пустелі. Але замовники уявили це собі трохи інакше, а саме як акваріум без води. Їм закортіло додати туди мушлі і корали. В принципі, варіативність тут величезна. Тому ідею ми підтримали, докупили необхідні деталі і створили композицію.

Фото. Сухий акваріум. Вид з коридору. кв.вул.Урлівська
Фото. Сухий акваріум, нічне підсвітлення. Вид з коридору. кв.вул.Урлівська
Фото. Сухий акваріум в процесі виготовлення. кв.вул.Урлівська
Фото. Гостиная после  ремонта. Вид на встроенный в нишу "сухой аквариум". кв.ул.Урловская
Фото. Вітальня після ремонту. Вид на сухий акваріум. кв.вул.Урлівська