Дизайн інтер'єру антикафе                                                                  м. Житомир

Антикафе - популярний зараз тип громадського закладу, в якому все безкоштовно, окрім часу відвідування. Тут прийнято приємно проводити час, розважатися, сюди приходять в першу чергу за спілкуванням, відвідують якій події, грають у відео- та настільні ігри, читають. В антикафе не вітається куріння, заборонено алкоголь та наркотики. Сам заклад, зазвичай, пропонує відвідувачам чай чи каву і прохолодні напої.

Дизайн антикафе в г.Житомире
Основний зал. Зона кав'ярні і зона настільного футболу

Два молодих хлопців вирішили відкрити таке антикафе в місті Житомирі. Звернулися до нас щодо створення дизайну. Проект ми робили дистанційно: на об'єкт ми не виїжджали, розміри і фото приміщень надали замовники, все спілкування проходило по телефону чи через інтернет. Нашою задачею було зробити простий у виконанні і демократичний дизайн в максимально стислі терміни. Ремонт мав бути косметичний. Підлогу-стелю не чіпали. Від основного приміщення відокремлювалася перегородкою зона для відеоігор, яка в свою чергу ділилася на три невеличкі кімнати: одну маленьку і дві рівнозначні. Перегородка поміж цими двома кімнатами може складатися в разі потреби, чи взагалі прибирається. В основному залі мала бути стійка адміністраторів біля входу, зона кав'ярні зі столиками, зона настільного футболу. В глибині приміщення - сцена, вона ж є зоною настільних ігор. Простір максимально світлий і відкритий.

Дизайн антикафе в Житомире
Основний зал. Зона кав'ярні. Вид на кімнати відеоігор

В оздобленні використовуються один з фірмових кольорів закладу - зелений. Декоративними зеленими панелями обшили колони і стіни в кімнатах відеоігор, на яких розташовано телевізори. Зеленого кольору килим і підлогові покриття в ігрових кімнатах. Зелений, як відомо, заспокоює очі, налаштовує людину на доброзичливе спілкування. Різнокольорові стільці додають різноманіття в загальній кольоровій гамі. Як і плакати відомих відеоігор в ретро-стилі. Широким підвіконням аркових вікон антикафе знайшлося застосування - їх перетворили на затишні диванчики з кольоровими подушками.

Дизайн антикафе в Житомире. Стійка адміністратора
Стійка адміністратора. Вид на зону настільних ігор та розважальних подій

Зустрічає відвідувачів стійка адміністратора. Тут можна получити консультацію по будь-якому питанню, а також заказати каву чи прохолодні напої. Стійка багатофункціональна, її розраховано на дві людини, у кожній з яких є робоче місце з комп'ютером. Ззаду розміщено холодильник з напоями, кавомашину і соковижималку. Зверху телевізор.

За стійкою по праву сторону основний зал з зоною кав'ярні, а ліворуч - зона настільних ігор і розважальних заходів. На її задній стінці  логотип антикафе.

Дизайн антикафе в Житомире. Сцена, зона настільних ігор і розважальних заходів
Зона настільних ігор і розважальних заходів

Стіл в цій зоні модульний, складаний. Его легко розібрати, щоб використовувати цей простір, як сцену. Тут є колонки і передбачано додаткове освітлення. Праворуч знаходиться вхід в невеличку вбиральню з умивальником, через яку можна перейти в кімнату мувінгових ігор і до санвузлу. Ліворуч книжкова шафа з кріслом-мішком. Якщо не подобається "Монополія" завжди можна усамітнитися з гарною книгою.

Дизайн антикафе в Житомире. Кімната мувінгових ігор
Комната мувинговых игр

В кожній з кімнат відеоігор є ТБ-панель, невеличка консоль для пультів Play Station і декілька крісел-мішків веселих кольорів. По периметру маленьких кімнат відеоігор чотирирядковий дерев'яний бордюр: притулитися до дерева приємніше, ніж до голої стіни, та й декоративне покриття стін ціліше буде.

Дизайн антикафе в Житомире. Кімната відеоігор
Кімната відеоігор з диванчиком на підвіконні

Дизайн антикафе в Житомире. Кімната відеоігор з розсувною перегородкою
Розсувна перегородка поміж двох кімнат відеоігор

Дизайн антикафе в Житомире. Кімната відеоігор
Кімната відеоігор

В цій кімнаті поміж несущими колонами утворилася ніша. По її периметру запустили дерев'яний молдінг, за ним - світлодіодне підсвітлення, в нішу поставили невеличкий диванчик. Якщо пригасити верхнє світло, вийде дуже затишне місце.

Дизайн санвузлу кардинально відрізняється від спокійного дизайну основних приміщень. Замовникам захотілося чогось незвичайного, якоїсь фішки і гри з простором. А кольорова гаму було запропоновано чорну з жовтим чи люмінісцентно-зеленим.

Дизайн антикафе в Житомире. Дизайн санвузлу
Дизайн санвузлу

В першу чергу ми подумали про дзеркала. Вузькі смуги дзеркал, які розташовано по периметру стіни, дають цікавий ефект - сама стіна "зависає" в просторі, а відображення бокових стін і стелі з підлогою утворюють зоровий коридор. Для оздоблення стін вирішено було використовувати мозаїку, поєднання чорних і жовтих квадратиків наштовхнули на думку про культову гру Pac-man. Від жовтого потім відмовилися на користь люмінісцентно-зеленого. Так на стінах санвузлу з'явилися заплутаний лабіринт, сам пекмен і крапочки-світлодіоди - його улюблена їжа.

Приміщення дуже маленьке, але тут знайшлося місце для шафки - над інсталяцією унітазу, і для мініатюрного умивальника.

Дизайн антикафе. План з розміщенням меблів
План антикафе

Дизайн антикафе в Житомирі. Стійка адміністратора. Зона настільних ігор і розважальних заходів
Дизайн інтер'єру антикафе в Житомирі. План з розміщенням меблів
Дизайн антикафе в Житомирі. Мала кімната для відеоігор
Дизайн антикафе в Житомирі. Кімната з умивальником
Дизайн антикафе в Житомирі. Кімната для мувінгових ігор
Дизайн антикафе в Житомирі. Кімната для відеоігор
Дизайн антикафе в Житомирі. Кімната для відеоігор
Дизайн антикафе в Житомирі. Кімната для відеоігор
Дизайн інтер'єру антикафе в Житомирі. Кав'ярня і зона футболу
Дизайн інтер'єру антикафе в Житомирі. Зона натільних ігор і розважальних заходів
Дизайн інтер'єру антикафе в Житомирі. Зона кав'ярні. Вид на кімнату для відеоігор
Дизайн антикафе в Житомирі. Дизайн санвузлу в стилі Pac-Man
Дизайн інтер'єру антикафе в Житомирі. Вид зверху