Дизайн кухні - ергономіка простору
2016-06-26 | Автор : Яніна Синенко | Рубрика : Ідеї декору


В дизайні кухні найголовніше - ергономічність, тобто зручність, безпека й функціональність. Тут все повинно бути продуманим до дрібниць і зроблено з урахуванням індивідуальних потреб господарки чи господаря. І, звичайно, технічних даних приміщення. На кухні обов'язково повинна бути гарна витяжка.

Дизайн кухні в приватному будинку с.Старі Петровці

При проектуванні меблів потрібно уникати гострих кутів, враховувати зріст господаря для визначення висоти шаф і тумб, а також розмірів проходів між меблів. Також треба враховувати правило трикутника: холодильник, плита, мийка - бо головний рух кухнею буде проходити поміж цими об'єктами.

Дизайн кухні-вітальні в квартирі на Павловській

Готувати зручніше за все між мийкою і плитою, тож, тут має бути достатньо місця на робочій поверхні столу, тут же потрібне гарне освітлення, а в найближчих шкафках-тумбах потрібно розмістити найнеобхідніші прилади, посуд, спеції і т.д. Сюди же потрібно буде вивести достатню кількість розеток (краще водозахисних). через те, що зона піддається найбільшому механічному й хімічному впливу, матеріали для оздоблення стін, підлоги і т.д. сюди теж підбираються найміцніші і зносостійкі.

Дизайн кухні в квартирі на Оболоні

Холодильник бажано розмістити поблизу, але, звичайно, не поряд із плитою чи мийкою, а також, щоб на нього на падали прямі сонячні промені. Якщо для столової зони в кухні недостатньо місця, можна спробувати замінити стіл барною стійкою, або збільшити підвіконня, або використати меблі-трансформер (відкидний столик, висувний, розкладний).

Дизайн кухні-їдальні в квартирі ЖК "Чайка"

Освітлення в кухні має бути добрим. Планувати його потрібно заздалегідь, враховуючи розташування меблів. Стандартна глибина навісних шафок - 300 мм, а тумб - 600. Якщо ви збираєтеся використовувати точкові світильники над робочою поверхнею кухні, розмістить їх на відстані 450 мм от стіни. Так вони будуть світити точно на робочу поверхню тумб. Якщо основне освітлення в кухні буде розміщено за спиною у людини, що буде готувати, то треба влаштувати додаткове підсвітлення. Зазвичай його монтують під навісними шкафками. Влучний варіант - світлодіодне підсвітлення або спеціальні лампи для кухонь, які є в колекціях практично у всіх виробників.

Дизайн кухні