Домашній офіс - де розмістити і як облаштувати
2016-06-20 | Автор : Яніна Синенко | Рубрика : Ідеї декоруДомашній офіс, вочевидь, це робоче місце вдома. Це може бути як окремий кабінет, так і частина приміщення іншого призначення. Зазвичай, якщо робота потребує якогось специфічного обладнання чи матеріалів, то необхідно саме окреме приміщення. Його оздоблення, декорування теж специфічні: так для домашнього офісу музиканта скоріш за все буде потрібна звукоізоляція, в майстерню художника - якісне освітлення і, можливо, витяжка, і т.д.

Дизайн домашнього офісу в квартирі ЖК "Сонячна БРАМА"

Звичайно, навіть, якщо робота не потребує якихось особливих умов, але в вас є можливість виділити під домашній офіс окреме приміщення , це треба зробити - працювати краще, не заважаючи іншим членам родини і не відволікаючись на зовнішні подразники.

Але що робити, якщо зайвої кімнати в квартирі/будинку немає? До речі, а це дійсно так? Доволі популярним рішенням для домашнього офісу є утеплена лоджія: приміщення відокремлене, добре освітлене. Навіть на невеличкій лоджії можна розмістити і стіл, і полиці, і, звичайно, комп'ютер, а можливо і принтер/сканер, і книжкову шафу чи стелаж для документів.

Якщо вам пощастило жити в будинку з високими стелями, то домашній офіс можна спробовати розмістити на другому рівні, наприклад, над нежитловими приміщеннями - коридором чи санвузлом. Щоб робоче місце було добре освітлено і з вільним доступом повітря, стіни в ньому краще зробити з вітражними вікнами.

Двох'ярусна квартира на Саксаганського. Дизайн домашнього офісу на другому рівні 
                    Двох'ярусна квартира на Саксаганського. Дизайн домашнього офісу на другому рівні

Якщо лоджії немає чи вона за якихось причин не підходить, а стелі звичайної висоти, для домашнього офісу можна спробувати виділити частину якогось іншого приміщення: вітальні, коридору, навіть, кухні (при наявності гарної витяжки).

Навіть гардеробна кімната чи комора при наявності примусової вентиляції теж може бути непоганим варіантом. Звісно, якщо ви не страждаєте на клаустрофобію). До речі, тут є і свої плюси, такі самі, як у лоджії - відокремленість приміщення. І, звичайно, в таких приміщеннях треба буде приділити особливу увагу освітленню.

Насамкінець, коли всі інші варіанти не доступні, домашній офіс розміщується в спальні. Причина цього проста: спальня все ж таки це місце відпочинку, тому наявність там домашнього офісу може негативно вплинути на психологічний стан господаря

Дизайн домашнього офісу в спальні
         Домашній офіс в спальні в однокімнатній квартирі на Павловській

Робоче місце бажано якось відокремити: стелажем, полицями, перегородкою, шторою, ширмою. Це особливо актуально, якщо працювати доводиться в той час, коли в приміщенні хтось спить.

Перегородка може нести не тільки функціональне навантаження, але й стати головною "фішкою" інтер'єру. Її можна зробити, наприклад, дзеркальною з піскоструминним малюнком, і тоді вона навіть візуально збільшить простір.

Навіть, якщо с зонуванням приміщення не склалося, треба постаратися максимально зручно розмістити робоче місце: ближче до джерела природного освітлення, але так, щоб прямі сонячні промені не били в монітор. Сидіти краще боком і до вікна, і до дверей. Підійти з відповідальністю до вибору стільця чи крісла, особливо, якщо працювати приходиться подовгу. Сидіти на табуреті без спинки чи на зависокому/низькому стільці - це доставляти собі масу незручностей і шкодити здоров'ю. Глибина столу повинна бути такою, щоб можна було з комфортом розмістити на ньому монітор й клавіатуру чи ноутбук, і при друку руки не висіли. Зазвичай, це не менше за 65 см. Більше - краще. Під столом нічого не повинно заважати нормально витягнути ноги. Якщо під робочий стіл вдалося виділити зовсім мало місця, то можна сміливо позбавлятися тумби з висувними ящиками на користь навісних полиць.

Сталінка. Дизайн домашнього офісу в квартирі по вул.П.Мирного
                                    Домашній офіс в спальні квартири на Панаса Мирного

Зовсім необхідно забезпечити собі джерело додаткового освітлення. Хороший варіант - діодна лампа під навісною полицею - не займає місця на робочому столі й, на відміну від люмінесцентних, не шкодить очам "мигтінням". 

Кольори стін і меблів краще вибрати спокійних відтінків, уникати чисто білого й яскравих відкритих кольорів, глянцевих поверхонь, що блікують, щоб побергти очі. Для очей же корисно мати можливість переключитися від монітору на вид з вікна чи на якусь приємну картину, фотографію чи рослину.

Працювати треба в комфортному температурному режимі. Зверніть увагу на розміщення кондиціонеру і батарей, щоб уникнути як протягів, так і перегріву.

Плануючи домашній офіс ще на стадії ремонту, можна забезпечити робоче місце потрібною кількістю розеток, щоб потім не плутатися в шнурах і перехідниках. Пам'ятайте, що розеток забагато не буває))

І головне постаратися зробити так, щоб в домашньому офісі працювалося комфортно.