За мотивами Клімта | в'єтнамський лаковий живопис  Золота фольга, перламутр і яєчна шкаралупа - декори за мотивами робіт великого майстра
2013-04-09 | Автор : Яніна Синенко | Рубрика : Ідеї декоруДизайн вітальні в стилі арт-деко, лакові картиниТрадиційно слово "картина" пов'язується у нас з живописом на полотні. Однак це не зовсім так. Основою для цього витвору станкового мистецтва може бути папір, картон, пергамент, слонова кістка, перламутр, дерев'яна дошка. Ось про картини на дерев'яній основі й піде мова в цій статті.

Дерево - один найстаріших матеріалів для живопису й також один з найскладніших в обробці. В різних країнах і в різні епохи майстри винаходили всілякі способи підготовки деревини до використання художниками. Основним їхнім завданням було захистити майбутню картину від вологи, пересушування та шкідників-комах.

За задумом для декорування об'єкту, квартири в стилі арт-деко, потрібні були лакові картини.

Розробили ескіз триптиху за мотивами робіт Густава Клімта - основоположника австрійського модерну. На прохання замовниці це мали бути суто декоративні безпортретні композиції.Ескіз декорів за мотивами творів Клімта. Автор Яніна Синенко

Лакові картини за мотивами робіт Клімта. Декор квартири в стилі арт-декоДекори мали виготовлятися у В'єтнамі за традиційною для цій країни технологією лакового живопису, якою в свій час надихався Клімт. По суті це панно на дерев'яній основі, яку прогрунтовано в декілька шарів лаком спеціального складу - суміші соку лакового дерева, що росте у північному В'єтнамі, каоліну і річкового мулу. Процес ґрунтовки досить складний і тривалий: кожен шар накладається при певному освітленні й вологості, щоб домогтися рівномірного висихання лаку. Після нанесення кожного шару, поверхня ретельно шліфується й полірується. Для цього використовуються пемза, листя бамбуку й спеціальні щітки. Від того, наскільки точно буде дотримано технологію, залежить строк життя майбутньої картини.Лакові картині за мотивами робіт Клімта. Декор квартири в стилі арт-деко

Нанесення зображення теж пов'язане з багатьма складнощами, адже натуральні кольорові лаки дуже густі й сохнуть надто швидко, малювати ними треба швидко, при цьому ретельно слідкувати за рівномірністю шару й точно відтворювати задуманий малюнок, бо виправити щось після висихання вже неможливо.

Лакові картини за мотивами робіт Клімта. Декор квартири в стилі арт-декоПотім картини додатково декоруються відповідно до традиційних технік в'єтнамського лакового живопису позолоченими і срібними нитками, спеціально обробленою яєчною шкарлупою, перламутром. Готова картина покривається товстим шаром темного лаку і піддається заключній шліфовці, після якої майже весь цей непрозорий лак стирається, залишаючи після себе лише додатковий об'єм і темний контур в заглиблених місцях. Такі картини не бояться вологи і жуків-деревоточців, вони відрізняються соковитими кольорами, що не тьмяніють з часом, і глибоким блиском.

Лакові картини за мотивами робіт Клімта. Декор квартири в стилі арт-деко

Лакові картини по мотивам робіт Клімта. Фрагмент декору. Квартира в стилі арт-деко
Лакові картини по мотивам робіт Клімта. Фрагмент декору. Квартира в стилі арт-деко
Лакові картини по мотивам робіт Клімта. Фрагмент декору. Квартира в стилі арт-деко
Лакові картини по мотивам робіт Клімта. Фрагмент декору. Квартира в стилі арт-деко
Лакові картини по мотивам робіт Клімта. Фрагмент декору. Квартира в стилі арт-деко
Лакові картини по мотивам робіт Клімта. Фрагмент декору. Квартира в стилі арт-деко
Лакові картини по мотивам робіт Клімта. Фрагмент декору. Квартира в стилі арт-деко
Лакові картини по мотивам робіт Клімта. Фрагмент декору. Квартира в стилі арт-деко
Лакові картини по мотивам робіт Клімта. Тріптіх декорів. Квартира в стилі арт-деко
Лакові картини по мотивам робіт Клімта. Правий декор. Квартира в стилі арт-деко
Ескіз декорів по мотивам робіт Клімта. Автор Синенко Яніна. Квартира в стиля арт-деко
Дизайн 4-квартири в Ярославському провулку. Дизайн вітальні

Надеюсь у Климта крепкий

Надеюсь у Климта крепкий "сон" )))

Если Вы таким образом

Если Вы таким образом намекаете на то, что мое "творчество по мотивам" заставило герра Климта переворачиваться в гробу, то я очень сильно в этом сомневаюсь)))
Во-первых, Густав Климт, как и все художники, представители школы модерна, искал вдохновение в традиционной восточной живописи и, не стесняясь, использовал в своих работах символы и мотивы византийских и итальянских мозаик.
Ну и во-вторых, может это и субъективная оценка, но я все же считаю, что достаточно деликатно обошлась с первоисточником. Сам Климт, кстати, тоже неоднократно эксплуатировал тему своего "Дерева жизни" и повторял ее в разных работах.

Любопытная идея. А где можно

Любопытная идея. А где можно заказать подобную картину?

Рады, что Вам понравилось. По

Рады, что Вам понравилось. По поводу Вашего вопроса - в Киеве есть представительства вьетнамских компаний, занимающихся изготовлением подобных картин. Мы не будем их рекламировать, но намекнем, что их довольно просто найти в любом поисковике. Из готовой продукции у них есть множество копий известных картин, но насколько нам известно, если Вам нужен эксклюзивный вариант, то им нужно предоставить эскиз в хорошем качестве. Вот тут уже мы можем Вам помочь)))

Первая мысль:

...проще застрелиться! ХДД Описание технологии изготовления повергло в благоговейный трепет. Мое восхищение тому (тем?), кому пришлось все это реализовывать, и его (её, их?) терпению. Хотя сами узоры, честно говоря, совершенно не в моем вкусе, но на них можно и зажмуриться, все равно ведь читать интересно!

Да уж, технология очень

Да уж, технология очень сложная. Но не даром восточные люди славятся долготерпением - можно только восхититься их трудом.
Ну, а чтобы оценить "узоры", нужно симпатизировать герру Климту)))

Здравствуйте! Подскажите а

Здравствуйте! Подскажите а какой размер у этих картин?

Эти работы 1100 х 450 мм

Эти работы 1100 х 450 мм каждая.