Бамбук або бульбашкові колони декорування наскрізних ніш
2013-04-06 | Автор : Яніна Синенко | Рубрика : Ідеї декоруДекорування наскрізних ніш, бамбукові полиці, дизайн інтер'єру вітальніНаскрізні ніші - це по суті вікна всередині приміщення. Вони беруть участь в інтер'єрах обидвох приміщень, тож повинні свої виглядом їх об'єднувати. Під час декорування таких ніш треба пам'ятати, що це двостороння вітрина, без тла. А ще враховувати, в який "двір" виходять ці "вікна". Оформлення ніші повинно гармоніювати зі стилістикою обох приміщень, доповнювати й прикрашати їх.

Ця стаття про декілька рішень декорування таких ніш за допомогою бамбуку, полиць, бульбашкових колон, сухої лози та інших декоративних елементів.

Декорування наскрізних нішНещодавно ми отримали замовлення на дизайн інтер'єру вітальні двох дівчаток - таку собі парадну дитячу. приміщення розташовано на другому поверсі котеджу, вхідна група - дві перегородки складної конфігурації з наскрізними нішами. За проектом тут було передбачено "друге світло", а перегородки мали бути парапетом балкончика. Однак, під час будівництва в проєкт було внесено зміни, і вийшло доволі просторе приміщення з такою недопрацьованою вхідною групою. Власне, обіграти її і було нашою основною задачею.

Замовники забажали побачити там бамбук і, можливо, якісь полиці. Але були відкриті для будь-яких наших ідей.

Дизайн вітальні, наскрізні ніші, бамбукові перегородки
Тож, перший варіант, що ми запропонували: бамбукові перегородки, до яких прикріплено невеличкі скляні полиці - підставки під квіти - зелено і екологічно. Тема бамбука підтримується і в інтер'єрі кімнати: рамки навколо груп полиць в ТБ-зоні, принт на її панелі, бамбукові ролети на батареях.

Дизайн дитячої, бамбукові перегородки, полиці бамбуку
Во другому варіанті на прохання замовників ми відмовилися від квітів, а до бамбуку додали світлі полиці-бокси. Сам бамбук розташували більш більш впорядковано, поєднуючи чіткі горизонтальні і вертикальні перегородки. Простінки пофарбували на тон світліше за основне покриття сітн кімнати.

Дизайн вітальні, бамбукові перегородки, полиці  з бамбуку
Третій варіант не надто відрізняється від другого: ми "розхитали" бамбук,  щоб позбутися асоціації з ґратами. І залишили менше горизонтальних перетинок.

Дизайн дитячої, бульбашкові колони, суха лоза
В четвертому варіанті ми вирішили взагалі не використовувати бамбук. Замість нього в нішах розмістили композиції з сухої лози, а по боках від входу розташували бульбашкові колони з підсвітленням. Ця цікава деталь інтер'єру - гібрид торшеру, акваріуму і легкого зволожувача повітря. Прозора скляна колба наповнюється дистильованою водою, за допомогою помпи в середині циркулюють бульбашки повітря. Зверху і знизу конструкція підсвітлюється. Легкий шелест, з яким лопаються бульбашки, гра світла в товщі води створюють затишну атмосферу.

Дизайн вітальні, бамбукові полиці, перегородки з бамбуку
П'ятий варіант: ще одна ідея з бамбуком. Цього разу довгі полиці, що відтворюють форму фігурного вигину простінка, підтримаються бамбуковими перетинками, що розташовано нерівномірно і під різними кутами. Тут була ще додаткова варіація: полиці пропонувалося робити або з товстого зеленого скла з фасетом по краях або з шпонованого ДСП.

Подивитися ще Ідеї декору

Дизайн дитячої. Декорування ніш, бульбашкові колони, четвертий варіант
Дизайн дитячої. Декорування ніш, бульбашкові колони, четвертий варіант
Дизайн дитячої. Декорування ніш, бамбукові перегородки, третій варіант
Дизайн дитячої. Декорування ніш, бамбукові перегородки, третій варіант
Дизайн дитячої. Декорування ніш, бамбукові перегородки, перший варіант
Дизайн дитячої. Декорування ніш, бамбукові перегородки, перший варіант
Дизайн дитячої. Декорування ніш, бамбукові перегородки, п'ятий варіант
Дизайн дитячої. Декорування ніш, бамбукові перегородки, п'ятий варіант
Дизайн дитячої. Декорування ніш, бамбукові перегородки, другий варіант
Дизайн дитячої. Декорування ніш, бамбукові перегородки, другий варіант
Дизайн дитячої. Вид на ТБ-зону. Другий варіант
Дизайн дитячої. вид на зону відпочинку. Другий варіант

Бамбук

Удачная цветовая гамма.

Спасибо. Да, нам тоже

Спасибо. Да, нам тоже показалось удачным это цветовое решение.

Бамбук

Прекрасная идея с бамбуком! На мой взгляд бамбук-идеальная альтернатива так всеми любимому русскому бревенчатому стилю. Он хорошо сочетается с любыми современными тенденциями в дизайне: и хай-тек и минимализм, да с ним вообще возможен любой фьюжен! Беру на заметку ваши идеи и буду рекомендовать знакомым.

Ответ

Спасибо большое за Ваш отзыв. Мы тоже очень любим бамбук - это замечательный материал. С ним очень интересно работать: есть, где развернуться фантазии)))

Красота же!

Хотя варианты с произвольно наклоненными бамбуковыми шестами вызывает неуместное веселье - кажется что бамбук слегка "под мухой")))
Второй вариант очень приятен глазу своей симметричностью, но, на мой незамысловатый вкус, будь бамбуковые палки тоньше, а коробочки-полки им в тон, проем смотрелся бы изящнее.
Вариант с V-образными палками смотрится как-то пустовато, незаконченно.
Больше всего понравился вариант с лозой. С одной стороны, проем заполнен, слегка скрывает внутреннее убранство комнаты и не зияет раздражающими пустотами, с другой - не создает впечатления грубого непреодолимого препятствия. Для детской гостиной, как мне кажется, прекрасный вариант. Единственно, как-то чересчур радужно смотрится подсветка колонн - хотя, возможно, мой монитор слишком искажает цвета.
В любом случае было очень интересно посмотреть, из чего складывается творческий процесс. Спасибо за статью!

Ответ

Спасибо большое за такой большой и подробный комментарий! Лично мне тоже больше всего симпатичен вариант с колоннами и лозой (скромно замечу, что это была моя личная инициатива, поскольку варианты с бамбуком на тот момент нас несколько утомили, а заказчик все еще несколько колебался с окончательным ответом). Степень и интенсивность подсветки, насколько мне известно, в таких колоннах можно регулировать. И Вы правы, цветопередача на разных мониторах может сильно отличаться. На визуализации она, вроде бы, не слишком яркая, но акцент, безусловно, на нее делался.
И по поводу творческого процесса, Вы удачно подметили - одной из целей статьи было показать, как протекает работа над дизайном, как учитываются пожелания заказчика, какие встречные предложения мы выдвигаем.